Jak schudnąć w wieku 28 lat?

Mam 28 lat. 167 cm wzrostu I wagę ponad 107kg. Czy kwalifikuje się do operacji? Diety mi nie pomagaja, osłabiają mnie I wymagają anemie. Ćwiczenia? Pracuje 5-6 dni bardzo ciężko fizycznie. N. Mam silne mięśnie, ale ogrom tłuszczu nie znika.

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna pani skorzystać z usług dietetyka, który pomoże pani skomponować dietę odpowiednią pod kątem kalorycznym oraz jakościowym. Praca fizyczna nie jest równoznaczna z ćwiczeniami, które powodują utratę masy ciała. Zalecany jest 40-70 min wysiłek aerobowy (w pani przypadku dobrym rozwiązaniem będzie rower, który nie obciąży bardzo kolan) o umiarkowanym natężeniu (średnim zakresie tętna). Kwalifikacja do ewentualnego zabiegu bariatrycznego wymaga oceny pani stanu klinicznego. Przykładowo jeśli z wyjątkiem otyłości jest pani zdrowa to przy pani aktualnych wynikach BMI nie kwalifikuje się pani do takiej operacji.