Jak schudnąć z bioder i brzucha?

Witam, mam 13 lat, 163 cm wzrostu, ważę 54,5 kg. Bardzo chciałabym schudnąć w okolicach bioder i brzucha. Już sama nie wiem, co mam robić. Czytałam już wiele rzeczy o tym, jak można szybko i skutecznie schudnąć. Chodzę do klasy sportowej (profil siatkówka, 10 godz. W-F tygodniowo) i choć trenuję to i tak nie widzę spadku mojej wagi. Gdy widzę, jak moje koleżanki mają płaskie brzuchy i mogą jeść co chcą, a i tak po nich tego nie widać, jest mi trochę przykro, że nie mam tak jak one, takiej szybkiej przemiany materii! Jeśli chodzi o mój zwyczajny dzień, to wygląda on następująco: rano jem o godz. 9.00 lub tylko wafle ryżowe, a następnie idę na szkolny obiad. Gdy przychodzę do domu, to o godz 16.00 jem obiad z rodzicami. Później jem coś o 18.00 i 21.30, a tak gdzieś o 22.30 idę spać! Ale także jem coś pomiędzy posiłkami, np. jabłko, kilka kostek czekolady! Wypijam codziennie litr wody niegazowanej. Bardzo chciałabym, żebyście mnie nakierowali i dali mi jakieś skuteczne rady! Bardzo dziękuję!

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 20,3. Znajduje się w między 50 a 90 percentylem, co oznacza, że jest w normie. Nie potrzebujesz diety odchudzającej. Dużym błędem w Twoim jadłospisie jest brak śniadań. Niezwykle ważne jest spożywanie tych posiłków, szczególnie gdy uczysz się i masz wzmożoną aktywność fizyczną. Śniadanie należy zjeść przed wyjściem z domu.
Polecam zapoznanie się z artykułami:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-dzieci-w-wieku-szkolnym
http://portal.abczdrowie.pl/drugie-sniadanie-dla-dzieci
http://portal.abczdrowie.pl/sniadania-dla-dzieci
i zastosowanie się do wymienionych zaleceń. Należy także unikać jedzenia posiłków do 3 godz. przed snem.
Pozdrawiam