Jak schudnąć z brzucha i ramion?

Witam. Mam 19 lat, moja waga to 69 kg, chociaż nie da jej się dokładnie sprecyzować, gdyż waha się +/- 2 kg w ciągu dnia, przy wzroście 165cm. Moim największym problemem jest brzuch oraz ramiona. W mojej rodzinie najbliższej występuje otyłość oraz nadwaga zwłaszcza u kobiet. W przeciągu ostatnich miesięcy nie stosowałam żadnej diety. Nie jadam posiłków o stałych porach, jednak jem mniej a częściej (5 posiłków dziennie). W roku 2001 zachorowałam na młodzieńcze przewlekłe zapalenie stawów. Proszę o udzielenie mi rady, byłabym bardzo wdzięczna.

Witam,

To normalne, że masa ciała zmienia się w ciągu dnia.
Związane jest to z ilością spożytej żywności i napojów oraz procesami wydalania.
W Pani przypadku aktywność fizyczną skonsultowałabym z fizjoterapeutą.
Pięć posiłków dziennie to odpowiednia ilość.
Pani BMI prawie odpowiada zakresowi normy (25.36 przy normie 18,5-25).
Na masę ciała wpływa także:
* budowa ciała,
* masa kośćca,
* zawartość wody,
* czy zawartość tkanki mięśniowej, dlatego też proszę nie martwić się na zapas.

Wystarczy, iż wyeliminuje Pani produkty o wysokiej kaloryczności.
- cukier dodawany do kawy i herbaty,
- kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru,
- tłuste wędliny,
- serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste,
- zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%),
- tłuste placki, kotlety, kluski,
- ciasta, ciasteczka,
- fast-foody,
- smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g

Pozdrawiam ciepło