Jak schudnąć z brzucha i ud?

Mam 16 lat, wzrost ok. 170 cm, ważę ok. 55 kg. Chciałabym schudnąć z ud i brzucha, ale przy tym nie schudnąć z pupy i biustu. Jak to zrobić? Wcześniej miałam dobrą kondycję, trenowałam uni hokej, tańczyłam, ale przez ostatnie 1,5-2 lata moja kondycja spadła na niski poziom. Odżywiam się regularnie, jem dużo owoców i warzyw, które uwielbiam, natomiast wadą jest to, że uwielbiam też słodycze, ale staram się je ograniczać, co mi czasem wychodzi, a czasem nie ;) Myślałam, aby biegać, jeździć na rowerze i pływać, ale chciałabym mieć również kształty (pupa i biust). Proszę powiedzcie mi, jak tego dokonać?
16 LAT ponad rok temu

Witam, serdecznie,

Twoje BMI wynosi 19 i odpowiada wartości 25 centyla na siatce centylowej. Poniżej tej wartości zaczyna się już ,,szczupłość'', więc Twoja masa ciała jest w normie i nie powinnaś chudnąć, a nawet możesz sobie pozwolić na przytycie kilku kilogramów.

Mięśnie ud i brzucha możesz kształtować poprzez odpowiednie ćwiczenia. Niestety nie ma diety, która odchudzałaby określoną partię ciała, dlatego najlepiej będzie jeśli skorzystasz z porad specjalistów z serwisu www.abccwiczenia.pl . Jeśli masz możliwość możesz też skorzystać z porady trenera na siłowni.

Jeśli nie chcesz stracić biustu, to nie odchudzaj się, ponieważ będzie chudł z resztą ciała - możesz też wykonywać ćwiczenia na klatkę piersiową, by go ujędrnić. Pośladkami bym się nie martwiła, ponieważ u kobiet są oporne na odchudzanie:-) Możesz spokojnie jeździć na rowerze i uprawiać sporty, ale pamiętaj, aby zdrowo się przy tym odżywiać. Im więcej ćwiczysz, tym więcej energii i składników odżywczych potrzebujesz.

Słodycze możesz częściwo zastąpić owocami lub bakaliami, które poza cukrem zawierają witaminy i minerały.

Pozdrawiam