Jak schudnąć z brzucha po ciąży?

Witam! Mam 30 lat i 167 cm wzrostu. Trzy lata temu urodziłam dziecko i od tamtej pory nie mogę pozbyć się kilkunastu kilogramów nadwagi, które mi pozostały, a dokładnie 14 kg. Po samym porodzie było ich co prawda 25 kg, ale tych 14 kg, po prostu w żaden sposób nie mogę zredukować. Byłam już na kilku dietach, ale efekt był mizerny, jeździłam rowerem, skakałam na skakance, że nie wspomnę o takich prostych ćwiczeniach, jak: brzuszki, przysiady, itd. Nie wiem, co robię źle. Dodam, że uwielbiam kawę z mlekiem i czasem słodycze. Proszę o pomoc. Eworus1
30 LAT ponad rok temu

Witam,
być może popełnia Pani błędy żywieniowe, o których nie zdaje sobie Pani sprawy, dlatego masa ciała nie spada. Czasami sama aktywność fizyczna nie poparta prawidłowym odżywianiem nie daje efektów.
Należy wiedzieć jak się prawidłowo odżywiać, a dowie się Pani tego z artykułów http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety
Dodatkowo warto zwrócić się po pomoc do dietetyka, który ułoży dietę dopasowaną do Pani stylu życia oraz nauczy, jak zdrowo się odżywiać. Nie warto stosować popularnych diet odchudzających, które mogą negatywnie odbić się na zdrowiu, zaburzyć przemianę materii oraz doprowadzić do efektu jojo. Odchudzanie na własną rękę nie jest niewskazane.
Musi Pani również pamiętać o tym, że proces odchudzania jest długotrwały i nie wystarczy kilka tygodni do utraty 14 kg, ale raczej 6-10 miesięcy, tylko dzięki temu masa ciała będzie regularnie spadać i nie wystąpi efekt jojo.
Pozdrawiam