Jak schudnąć z dużą nadwagą?

Witam, jestem chłopakiem mam 183cm wzrostu i ważę ok. 78kg jak schudnąć, gdy mam uszkodzone biodro? Mam cycki jak jakaś dziewczyna i brzuch ja bym był w ciąży, dlatego noszę ciuchy o rozmiar, dwa większe, co mam zrobić, abym był chudy, a przynajmniej nie taki masywny jaki jestem? Chciałbym być inny oraz aby mi nikt nie ubliżał. Czy bym mógł grać w koszykówkę? Jak na razie nie mogę, bo jestem za wolny ;( Próbowałem wielu diet, ale bez skutków. Nie jem dużo rano śniadanie (płatki zbożowe) obiad (zupa czasami drugie danie kasza kusku albo gryczana + chude mięso ) oraz kolacja (płatki lub kanapka z serem). Choruje na alergię oraz mam uszkodzone biodro.
ponad rok temu

Witam,

Po pierwsze powinieneś przeanalizować swoje nawyki żywieniowe i wyeliminować błędy żywieniowe, jakie popełniasz. Warto zauważyć, że nie jesz praktycznie żadnych warzyw oraz ryb. Dodatkowo poczytaj na temat zdrowych nawyków żywieniowych, które znajdziesz tu: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia. Dodatkowo musisz pamiętać, że stosowanie diet redukcyjnych (diet cud) takich jak dieta 1000 kcal czy innych równie niskokalorycznych i niezróżnicowanych jest niewłaściwe. Są to diety, które nadmiernie ograniczają podaż kalorii, a organizm musi bronić się przed głodem. Robi to magazynując tłuszcz.

Jeśli masz problem ze spożywaniem niektórych produktów spożywczych ze względu na alergie pokarmowe powinieneś zastępować takie produkty innymi, które dostarczają takich samych składników odżywczych i minerałów, aby w organizmie nie powstawały ich deficyty. Dlatego najlepszym krokiem będzie wizyta u dietetyka, który dobierze dla Ciebie dietę odchudzającą, która nie ogranicza podaży żadnych składników pokarmowych oraz nauczy jak właściwie dobierać produkty spożywcze.

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną nie powinieneś z niej rezygnować, ale zacząć robić ćwiczenia, które polepszą Twoja kondycję i stan zdrowia. Mogą to być ćwiczenia rehabilitacyjne, krótkie spacery i inne. Ćwiczenia nie muszą być intensywne i wyczerpujące, ale powinny być regularne.

Pozdrawiam.