Jak schudnąć z mięśni łydek?

Mam bardzo rozbudowane łydki i są one wręcz nieproporcjonalne do mojej postury. Co gorsza moje łydki to same mięśnie i 0% tłuszczu. Da się coś z tym zrobić?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Duże mięśnie łydek są zazwyczaj uwarunkowane genetycznie. Wysmuklenie tej części ciała nie jest niemożliwe, ale wiąże się ze żmudną i długotrwałą pracą. Należy uzbroić się w cierpliwość.

Dobrym sposobem na wysmuklenie mięśni łydek są tzw. ćwiczenia kardio, takie jak szybkie chodzenie, pływanie, jazda na rowerze. Wbrew obiegowym opiniom szybki marsz wcale nie powoduje, że mięśnie łydek staną się jeszcze większe. Proszę pamiętać tylko o minimum 15 minutowym rozciąganiu.
Trening nie powinien być intensywny, proszę stosować najmniejsze obciążenia. Sprint, step, wspinanie się na palce to ćwiczenia, których należy unikać.

Optyczne zmniejszenie łydek można także uzyskać poprzez ćwiczenia mięśnia czworogłowego (np. wchodzenie po schodach).  Nie polecam noszenia wysokich szpilek, które nie dość, że rozbudowują mięśnie łydek to na dodatek optycznie je powiększają. Idealne będą buty na średnim obcasie.

Dieta powinna zawierać dużo błonnika, a ilość białkowych produktów powinna być rozsądnie ograniczona.

Na koniec muszę podkreślić, że umięśnione łydki są uważane za atrakcyjne i niejedna kobieta chętnie by z Panią się zamieniła!

Pozdrawiam i życzę wytrwałości!