Jak schudnąć z nadwagi po ciąży?

Witam pani doktor jestem 23 letnią kobieta ważę 91 kg przy wzroście 173cm. zdaje sobie sprawe że to dużo za dużo. Dwa lata temu urodziłam córeczke. W ciąży przytyłam ponad 20kg waga przed ciąży to 68kg. Do tej pory nie moge zrzucić zbędnych kilogramów mimo tego że ograniczyłam cukry i węglowodany. Staram się jeść 5 małych posiłków dziennie ale przy małym dziecku uto trochę trudne. Mam dużo ruchu bo ciągle biegam za dzieckiem. Co może być przyczyną braku spadkuu wagi??? Prosze o pomoc

Witam serdecznie,
Przyczyn baraku spadku wagi może być kilka. Mogło dojść do zachwiania gospodarki hormonalnej i zaburzenia tempa metabolizmu i to może być przyczyną braku spadku masy ciała. W tym celu musiałaby Pani udać się do lekarza (najlepiej ginekologa-endokrynologa, który zleci odpowiednie badania). Inną przyczyną może być to, że gdzieś jednak w żywieniu popełnia jeszcze Pani błędy i ruchu jest za mało (bieganie za dzieckiem, to nie brak ruchu, ale chodzi bardziej o jakiś inny rodzaj aktywności:spacery, basen ,jazda na rowerze), może warto wyeliminować całkowicie cukier? Liczba posiłków jest prawidłowa, ale nie wiem, czy odpowiednio je Pani bilansuje, bo to również może przyczyniać się do braku spadku masy ciała.
Gdyby podała Pani więcej informacji o sowim sposobie żywienia i napisała jak te posiłki wyglądają, co jada Pani na każdy z nich, to z pewnością mogłabym doradzić coś więcej.
Pozdrawiam,