Jak schudnąć z partii ciała?

Cześć. Mam 13 lat (skończone w sierpniu) , mierze 161 cm a ważę ok.55 kg. Sama nie wiem czy mam dobrą wagę.. Uprawiam aerobik dwa razy w tyg. i czasem siatkówkę. Gdy pytam o to przyjaciółki mówią, że ważę w sam raz ale waga to nie jest mój problem. Moim problemem są naprawdę grube uda, wyłażące ze spodni boczki i brzuch wydęty jak u kobiety w ciąży. Jak mam się ich pozbyć, albo chociaż mieć płaski brzuch?? Czekam na odp.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 21,23 i znajduje się blisko 75 percentyla. Oznacza to, że jesteś na granicy nadwagi i prawidłowej masy ciała.

Powinnaś zacząć od zmiany nawyków żywieniowych. Wyeliminuj ze swojej diety słodycze, słodkie napoje gazowane, produkty typu fast-food, chipsy, słone przekąski, pieczywo cukiernicze, ciasta.
Twoja dieta powinna opierać się na pełnoziarnistych produktach, mleku i jego przetworach, warzywach, owocach, chudym mięsie i rybach.

Skorzystaj także z opisanych na stronie (www.abccwiczenia.pl) ćwiczeń na brzuch, biodra i pośladki.
Bardzo dobrze, że jesteś aktywna fizycznie, to na pewno pomoże Ci wymodelować sylwetkę.
Pamiętaj o spożywaniu 4-5 posiłków dziennie, w równych odstępach czasu.

Pozdrawiam