Jak schudnąć z ud, brzucha i pośladków?

Mam 13 lat i 61 kilo przy 160. Mam rozstepy. Chce zgubić tłuszczyk z ud, brzucha i pośladków Poproszę o dietę i zestaw ćwiczeń.
13 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Proponowałabym włączyć do programu dnia codzienną aktywność fizyczną.Może to być 30- 45 min. ważne jednak aby była realizowana w sposób regularny.
Szczególną uwagę dobrze byłoby zwrócić na ćwiczenia modelujące brzuch i uda - przysiady, skłony, półbrzuszki, "nożyce"
Polecam artykuł:http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-uda-i-posladki
Spośród form sportu warto wybierać biegi, jazdę na rowerze, pływanie i aerobik.
Warto zadbać również o prawidłowe nawyki żywieniowe- zwiększyć liczbę posiłków w ciągu dnia do 5 mniejszych, zamiast 3 większych, zrezygnować ze słodyczy, napojów słodzonych, paluszków, chipsów, krakersów itp.
Spośród produktów warto wybierać te bogate w węglowodany złożone (pełnoziarniste pieczywo, makaron razowy, ryż brązowy, płatki owsiane, płatki razowe, kasze), pełnowartościowe białko (chude mięso i ryby, produkty mleczne o obniżonej zawartości tłuszczu) oraz korzystne dla zdrowia tłuszcze (oliwa z oliwek, olej lniany, olej rzepakowy, olej słonecznikowy, olej sojowy)