Jak schudnąć z ud i brzucha?

mam 14 lat, 170 i 72 kg . chce schudnac ale nie wiem jak sie do tego zabrac. w roku szkolnym mam ok 7-8 godzin sportu w tygodniu, a w wakacje troche mniej. prosze o pomoc. mam obfite uda, i wystające "boczki ". mam powodzenie u chłopaków ale źle czuje sie we własnym ciele. chciałabym to zmienic
14 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Proponowałabym przeanalizować nawyki żywieniowe i poszukać wśród nich przyczyn nadmiernej masy ciała. Aby zapewnić organizmowi odpowiednią podaż energii i składników odżywczych, oraz uregulować tempo metabolizmu zaleca się spożycie 5 posiłków dziennie, najlepiej o stałych porach. Spośród produktów spożywczych zalecane jest spożywanie chudego mięsa, produktów mlecznych, pełnoziarnistych produktów zbożowych oraz zamiana tłuszczów zwierzęcych na roślinne.
Wskazane jest też codzienne spożycie warzyw o owoców.Jednocześnie z jadłospisu muszą zniknąć słodycze, kaloryczne przekąski i żywność typu fast food.
To podstawowe nawyki żywieniowe, które powinny być wprowadzone, aby masa ciała stopniowo malała. Ponadto warto zadbać o codzienną aktywność fizyczną.Wspomaga ona redukcję tkanki tłuszczowej.

Witam, jeśli chodzi o ćwiczenia na brzuch i uda polecam artykuły http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch oraz http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-uda-i-posladki Wg siatek centylowych Twoja masa ciała wskazuje na znaczną nadwagę, dlatego powinnaś zwrócić uwagę na swoją codzienną dietę. Nie jedz dużych objętości, nie przejadaj się, staraj się wybierać produkty jak najmniej przetworzone – unikaj serków i jogurtów owocowych czy smakowych (także tych light), produktów typu fast food, gotowych dań, sosów w słoiczkach czy w proszku, napojów słodzonych (zwróć uwagę czy pijesz sok 100% czy może napój/nektar do, których dodawany jest cukier).
Spróbuj jeść 4-5 małych objętościowo posiłków – 3 posiłki główne i 2 przekąski. Na przekąski jedz: owoce lub jogurt naturalny z garstką owoców lub z orzechami. Na śniadanie wybieraj np. 2-3 kromki chleba razowego z pastą jajeczną lub twarogową lub rybną lub z warzyw strączkowych lub z awokado (bez majonezu, ale za to z jogurtem 2%) z warzywami np. 1 pomidorem lub ½ papryki albo zupę mleczną – płatki owsiane z mlekiem/jogurtem 2% z garstką owoców. Na obiad standardowo kasza/ryż brązowy/ makaron pełnoziarnisty/ ziemniaki (bez tłuszczu i śmietany) z dużą ilością warzyw i dodatkiem białkowym (chudym mięsem, jajkiem, rybą lub warzywami strączkowymi). Unikaj potraw smażonych w panierce i w głębokim tłuszczu. Na kolację postaw na zupy np. krem (bez dodatku tłuszczu i śmietany, na wywarze warzywnym) lub zwykłe kanapki z chleba razowego. Posiłki nie powinny być za małe, ponieważ potrzebujesz energii do prawidłowego wzrostu i rozwoju.
Więcej przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pamiętaj, że takie zmiany powinnaś wprowadzić na stałe. Pozdrawiam.