Osoba , 13 lat

Witam! Mam 13 lat i mam stosowną wagę do wzrostu (ważę 55 kg i mam 165 cm wzrostu). Moim problemem jest to, że mam strasznie masywne uda i łydki! Są one umięśnione i mam na nich rozstępy. Staram się odżywiać tak jak należy, ale niestety nie udaje mi się opanować chęci na słodycze czy dania fast food. Bardzo proszę o radę, jak powinnam się odżywiać i jakie ćwiczenia są dobre na te partie ciała, aby mięśnie nie stawały się coraz większe oraz jak powinnam się pozbyć rozstępów i kiedy doczekam się rezultatów. Pozdrawiam!

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam,

Najlepszą aktywnością fizyczną na wymodelowanie całej sylwetki, a przede wszystkim nóg jest pływanie. Jest to sport ogólnorozwojowy, zwiększa elastyczność ciała i kondycję. Dodatkowo na uda polecam ćwiczenia z naszej strony

http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-ud

Jeśli chodzi o rozstępy, są one spowodowane wahaniem się poziomu hormonów, co jest naturalne w Twoim wieku. Jeśli mają one kolor czerwony, istnieje duża szansa na ich redukcję (kremami i innymi kosmetykami), jeśli natomiast mają kolor biały (przezroczysty), szansa ta maleje. Zawsze jednak poprzez codzienną pielęgnację ciała mogą stać się mniej widoczne.

Jeśli chcesz uniknąć w przyszłości nadwagi czy otyłości, powinnaś zadbać także o swój sposób odżywiania i zapoznać się ze zdrowymi nawykami

http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Dodatkowo we wszystkim powinnaś zachować umiar. Owszem, powinnaś unikać słodyczy, produktów typu fast food, gazowanych napoi, tłustych potraw, ale w niczym nie należy przesadzać. Jeśli wiesz, że nie jesteś w stanie zrezygnować z jednej z wyżej wymienionych potraw, jedz ją, ale znacznie rzadziej i w mniejszych ilościach. Zaplanuj sobie, że możesz jeść słodycze np. raz na 2 tygodnie, ale niech to będą 3 kawałki czekolady, a nie całe opakowanie.

Pozdrawiam.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ćwiczenia fizyczne – Ćwiczenia to najlepszy sposób na spalanie tkanki tłuszczowej. Wielu z nas przypomina sobie o tym wraz z nadejściem wiosny. Z każdym dniem rośnie liczba uprawiających jogging i jeżdżących na rowerze. Są to sprawdzone metody gubienia zbędnych kilogramów, jednak osoby zainteresowane osiągnięciem wymarzonej wagi w możliwie krótkim czasie, powinny wziąć pod uwagę ćwicz enia na odchudzanie.
  • Ćwiczenia na partie ciała – Ćwiczenia fizyczne umożliwiają wzmacnianie mięśni i spalanie tłuszczu z określonych partii ciała. Skuteczne odchudzanie wymaga wprowadzenia programu ćwiczeń zestawionych w taki sposób, aby spalanie tkanki tłuszczowej przebiegało w całym ciele. Dla osób z nadwagą najlepsze będą ćwiczenia na partie ciała takie jak brzuch, pośladki i uda, gdyż to przede wszystkim w tych miejscach gromadzi się nadmiar tłuszczu.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach