Jak schudnąć z wagi 110 kg na 65 kg?

Witam! Mam na imię Dominik, mam 14 lat i 200 cm wzrostu i chciałbym schudnąć z wagi 110 kg na 65 kg. Proszę o skuteczną dietę, ćwiczenia i poradę. Z góry dziękuję:):):)

Witam,
z tego co napisałeś, jesteś bardzo wysoki i masa 65 kg przy 2 m wzrostu nie będzie prawidłowa. Przy obecnej masie ciała 110 kg masz dużą nadwagę, ale wystarczy abyś osiągnął wagę 90 kg, a osiągniesz normę. Mimo to powinieneś zwrócić się po poradę do dietetyka, który wykona pomiar składu ciała i określi jak dużą masz nadwagę.
Pamiętaj, że jesteś w wieku dojrzewania i nie możesz stosować nadmiernie restrykcyjnych diet odchudzających oraz głodówek, ponieważ może to zahamować Twój rozwój i spowodować efekt jojo.
Dlatego zanim udasz się do dietetyka, zapoznaj się z podstawowymi zaleceniami żywieniowymi i zacznij do się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka
Pamiętaj, że otyłość i nadwaga są bardzo niekorzystne dla Twojego zdrowia i warto już w młodości zadbać o swoje zdrowie i kondycję. Dlatego zwiększ aktywność fizyczną. Zacznij od ćwiczeń, wf-u, spacerów, pływania.
Nie przemęczaj się, ale ćwicz regularnie. Twój metabolizm ulegnie przyspieszeniu, a tkanka tłuszczowa zacznie wydajniej się spalać. Ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl
Pozdrawiam