Jak się oblicza dzień zapłodnienia na podstawie bHCG

Witam chodzi mi o ginekologie jezeli beta hcg pokazala mi 5 tyg i 4 d 23 wrzesnia 2013 to kiedy doszlo do zaplodnienia i jak to sie oblicza od 23 jeden tydzien i wtedy wiadomo kiedy prosze o odpowiedz

Lek. Marta Gryszkiewicz

Na podstawie poziomu beta-hCG nie ustala się terminu zapłodnienia. Wynik ma charakter czysto orientacyjny. Najbardziej wiarygodną metodą jest ocena obrazu USG ginekologicznego.