Jak się odchudzać, aby schudnąć z brzucha i ud?

Witam! Mam 12 lat i ważę 57 kg. Mój wzrost to ok. 157 cm. Wydaje mi się, że powinnam schudnąć. Lubię podjadać słodycze. Mam raczej siedzący tryb życia, ale nie siedzę cały czas. Mój dziadek ma nadwagę i jest otyły. Ja mam to chyba w genach po nim. Mam grube uda i łydki. Co mam zrobić, żeby schudnąć? Nikt mi w szkole nie dokucza, ale ja chcę to zrobić dla siebie. Z góry dziękuję za pomoc ;)
12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

według siatek centylowych Twoje BMI wynoszące 23,1 znajduje się na lini 90 centyla, od której rozpoznaje się nadwagę. Nie mogę jednoznacznie stwierdzić u Ciebie nadwagi, ponieważ nie znam Twojej budowy, ale jest to sygnał ostrzegawczy, że powinnaś zacząć bardziej zwracać uwagę na to, co jesz. Nadwaga jest zazwyczaj efektem siedzącego trybu życia oraz złego odżywiania, dlatego cieszę się, że postanowiłaś zmienić swój styl życia. Powinnaś ograniczyć ilość spożywanych kalorii, ale nie poprzez stosowanie diet odchudzających, które w Twoim wieku nie są wskazane, a poprzez unikanie słodyczy i innych wysokokalorycznych produktów.

Tutaj przeczytasz o tym, dlaczego w Twoim wieku nie wolno odchudzać się na własną rękę:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka
http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-dzieci

Zastosuj wskazówki żywieniowe zawarte w tych artykułach, jak również w piramidzie żywienia: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Ruszaj się jak najwięcej i ćwicz regularnie, a Twoja masa ciała powinna się unormować za jakiś czas.

Pozdrawiam