Jak się odchudzać w wieku 14 lat?

Witam! Mam 14 lat i ważę ok.100 kg. Ciągle próbuję się odchudzać lecz mi to nie wychodzi poprostu brak mi motywacji ciągle sobie obiecuje że zacznę od jutra ale gdy rano wstaję z łóżka to moje plany mijają i znów zaczynam nadmiernie jeść . Zakupiłam nawet herbatkę wspomagającą odchudzanie i pije ją lecz to nie pomaga ponieważ jem za duzo i się nie ruszam choć bardzo lubię jazdę na rowerze. Proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić a wiem że napewno powinnam coś z tym zrobić tylko nie wiem ile jeść , ile ruchu mi potrzeba, czy stosowanie cherbat wspomagających odchudzanie jest skuteczne bardzo proszę o pomoc ! Dziękuję!!! Pozdrawiam

Przede wszystkim nie możesz się odchudzać na własną rękę. Powinnaś pójść do dietetyka lub lekarza pierwszego kontaktu - oni pomogą Ci zredukwać masę ciała, dodadzą motywacji i wsparcia.

Z herbatami odchudzającymi i tabletkami jest tak, że bez diety i ćwiczeń nie przynoszą żadnych efektów, więc lepiej po prostu nie wydawać na nie pieniędzy.

Spróbój uregulować swoją dietę - jedz 5 niewielkich posiłków dziennie co 3 godziny, zacznij się dużo ruszać, nie jedz rzeczy smażonych, słodyczy, chipsów, orzeszków, paluszków, ciast i ciasteczek. Zrezygnuj z napojów gazowanych i soków owocowych (chyba, że je rozcieńczysz pół na pół z wodą).

Zacznij pić wodę niegazowaną, jedz dużo warzyw, chude mięso i wędliny (drobiowe), jogurt i kefiry poniżej 1,5% tłuszczu, nie jedz serów żółtych i postaraj się ostatni posiłek zjeść na 3 godziny przed snem.