Jak się odchudzać, żeby domownicy się nie dowiedzieli?

Mam 15 lat, 1.63 m i ważę jakieś 61 kg. Wiem, że to za dużo. Jakiś rok temu schudłam z 58 do 50 i byłam zadowolona, ale przestałam trenować i przytyłam do 65. Teraz schudłam jakieś 4 kg i na razie dobrze mi idzie. Boję się tylko żebym nie zaczęła się nagle obżerać i nie przytyła spowrotem. Obecnie dużo się ruszam i staram się zdrowo odżywiać. Zależy mi tez na tym żeby nikt nie zauważył, że się odchudzam. Moi rodzice od razu stwierdzą, że będę anorektyczką i że nie powinnam się odchudzać (wiem, bo mówili mi tak, gdy schudłam do 50kg). Nie wiem co jeszcze zrobić, żeby nie stracić okresu. Jak rok temu schudłam, to straciłam miesiączkę, pojawiła się dopiero pół roku później. Chciałbym zdrowo i szybko schudnąć. Proszę o pomoc
15 LAT ponad rok temu

Witam ciepło,

Organizm już raz wysłał Ci komunikat, iż "nie życzy" sobie diety odchudzającej, czego manifestacją był zanik miesiączki.

Rok temu ważyłaś mniej, ale zwróć uwagę, że prawdopodobnie byłaś też niższa.
Niekoniecznie oznacza to więc, że przytyłaś, lecz, że urosłaś.
Poza tym, Twoja obecna masa ciała mieści się w normie (w stosunku do wieku i wzrostu/ wyliczony wskaźnik BMI odniesiony do siatki centylowej).
Polecam Ci systematyczną aktywność fizyczną.
Dzięki temu na pewno wymodelujesz swoją sylwetkę.
Zapoznaj się także z Piramidą Zdrowego Żywienia: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam