Jak się odkochać i pogodzić z rozstaniem?

Witam. Od lipca mam problem,a mianowicie zerwała ze mną dziewczyna. Problemem jest to, że wciąż ją kocham i nie wiem jak to zmienić. Związek trwał niecałe 3 lata, ale zakochałem się dużo wcześniej lat.można powiedzieć że to z nią 'dorastalem'. Gimnazjum przezyte z nią, pierwsze randki, pierwszy seks był właśnie z nią. To z nią spędziłem ostatnie prawie 6 lat. Od początku września ma nowego chłopaka. Wysyła mi jego zdjęcia, zdj malinek na szyi. Moim problemem jest miłość, jak się odkochać?

Witam. Wygląda na to, że to była miłość Twojego życia. Skoro kochasz ją od lat, nie będzie łatwo się odkochać. Musisz nauczyć się nowego życia, w którym ona nie jest już z Tobą. To wymaga czasu. Zastanawia mnie też zachowanie Twojej "byłej" - dlaczego ona przysyła Ci te zdjęcia? Chce Ci zrobić na złość czy wzbudzić Twoją zazdrość? Myślę, że to Ci nie pomaga w zapomnieniu. Spróbuj sobie wyobrazić, jak ma wyglądać Twoje nowe życie i zacznij żyć po nowemu, bez niej. Ale z pewnością na początku będzie trudno. A jeśli nie umiesz sobie wyobrazić życia bez niej - walcz o to, by znowu z Tobą była. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Nie ma czegoś takiego, jak prosty "lek na odkochanie się". Jest to proces, któy wymaga czasu, energii i chęci. Zacznij od tego, by znaleźć sobie inny niżeli ta dziewczyna, cel w życiu. Teraz wydaje mi się,że przez wasz ciągły kontakt nie masz możliwości zajęcia sobie głowy czymś innym. Zmień to! Zrób listę rzeczy, któe chciałbyś zrealizować w najbliższym czasie i zacznij je wykonywać. Po drugie - warto byłoby otwarcie mówić o tym, co czujesz Jeżeli dziewczyna pisze do ciebie, wysyła zdjęcia, a ciebie to boli - powiedz,że nie chcesz tego oglądać, ponieważ ma to na ciebie zły wpływ. Zbuduj zdrową granicę tej relacji. Bez tego cały czas nie będziesz mógł odciąć tej liny. Po trzecie - być może przyda Ci się kilka spotkań z psychologiem, który pomoże Ci uporządkować swoje priorytety i pogodzić się ze stratą? Pozdrawiam.