Jak znaleźć dziewczynę?

Dzień dobry, Mam 20 lat. Od pewnego czasu mam pewien problem. Chodzi oto, że od małego byłem wesołym chłopakiem lubiącym się śmiać, bawić się, ale od pewnego czasu nic mnie nie cieszy. Zaczęło się od wakacji, kiedy poznałem fajną dziewczynę, w której się zakochałem, ale ona niestety powiedziała, że nic z tego nie wyjdzie. Długo nie mogłem przestać o niej myśleć, ale udało się jakoś. Pewnego dnia uświadomiłem sobie czemu powiedziała „nie” - mam kolegę, który ma już 3 dziewczynę z rzędu, a ja nie umiem tak jak on. Jestem bezrobotny od wakacji, ponieważ skończyłem szkołę i do teraz nie mam pracy, w domu się nigdy nie przelewało, zawsze jakieś awantury, kłótnie, albo ojciec pijany, który drze się na matkę… Od jakiegoś czasu nie cieszy mnie moje hobby, które tak bardzo kocham, samotność, ale jakoś sobie radziłem z tym. Od jakiegoś miesiąca dzieje się coś zemną. Zaczynam sobie wyobrażać dziewczynę, z którą mogę porozmawiać, śmiać się, być razem gdzieś, albo gdzie już byliśmy, zwierzyć się z problemów i która akceptuje mnie takim jakim jestem. Chciałbym znaleźć dziewczynę w rzeczywistości, a nie mieć ją tylko w wyobraźni. W nocy, kiedy zaczynam zasypiać, zaczynam płakać, że nikt mnie nie pokocha, że będę sam, ale gdy nastaje dzień znowu sobie ją wyobrażam - to, co z nią zamierzam robić, rozmawiać jak nikogo niema w domu. Dodam, że jestem nieśmiały, skromny i za to mnie ludzie szanują, lubią, ale czuję się samotny, bo też bym chciał gdzieś pojechać, pobyć z kimś, pojechać na wakacje, poprzytulać się - po prostu chciał bym żeby ktoś mnie pokochał. Mam znajomych, przyjaciół, ale czuję się samotny, ale szczęśliwy, że mam dziewczynę, ale tylko w mojej wyobraźni, a nie naprawdę. Proszę mi powiedzieć co może oznaczać moje zachowanie. I proszę o radę jak znaleźć dziewczynę.

Witam!
Przeżywa Pan obecnie wiele trudności - problemy w domu, nieudany związek, brak pracy oraz wkraczanie w dorosłość. Wszystkie te problemy mogą powodować u Pana obniżenie nastroju, potrzebę bliskości i ciepła, ale także poczucie samotności i niezrozumienia.
Ma Pan przyjaciół i warto, żeby korzystał Pan z ich wsparcia i pomocy. Jednak, żeby uzyskać pomoc, często trzeba powiedzieć o swoich problemach. Myślę, że jest Pan nie tylko nieśmiały, ale również skryty. Pisze Pan, że ma marzenia. Sądzę, że one mogą się spełnić, jeśli się Pan o to postara.
Dziewczynę może Pan znaleźć sam. Jednak z miłością różnie bywa. Przysłowie mówi, że "gdy ją gonisz ucieka, gdy uciekasz - goni". Jeśli jednak poszerza Pan krąg swoich znajomych, poznaje nowe osoby, to ma Pan większe szanse na znalezienie tej jedynej.
Wyobraża Pan sobie dziewczynę, spotkania z nią i rozmowy. To pozwala Panu przetrwać ten trudny czas. Potrzebuje Pan bliskości i głębokiej relacji z drugą osobą. Może Pan zbudować trwały związek i cieszyć się z kontaktu z innymi ludźmi.
Warto popracować nad swoją nieśmiałością i samooceną. Może Pan to zrobić za pomocą materiałów i ćwiczeń dostępnych w Internecie lub w poradnikach psychologicznych. W trudnych chwilach warto, żeby korzystał Pan z telefonu zaufania lub for internetowych. Rozmowy o Pana problemach mogą pomóc przezwyciężać trudności i wpływać pozytywnie na Pana samopoczucie.

Pozdrawiam