Jak się pozbyć ropy po rozerwaniu wędzidełka wargi dolnej?

Dzień dobry, moje wędzidełko wargi dolnej został całkowicie zerwane w wyniku czego powstała rana wzdłuż dziąseł. W ramie znajduje się ropa. Jak pozbyć się ropy? Czy to wymaga wizyty u lekarza, czy nie jest ona konieczna?

Zebranej ropy nie można usunąć samodzielnie, gdyż ryzykujemy zakażeniem lub jeszcze większym podrażnieniem tkanek. W tej sytuacji wskazana wizyta u stomatologa, który może dokonać drenażu rany, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl