Jak się pozbyć tych groczołów w sutku?

Cześć. Mam 16 lat i ubolewam nad problemem z moimi sutkami :( Już prawie rok mam w sutkach takie duże kulki! To wygląda jakbym miał biust, to jest naprawdę spore. Byłem z tym u lekarza, powiedziano mi, że to są hormony i zejdzie, no i żebym robił ciepłe okłady na sutki. No i od tamtej pory minęło 3 miesiące i nic. Możecie mi doradzić, czy te okłady ciepłą wodą robić i czy to coś daje? I czy mogę to dotykać? Na początku cały czas dusiłem, i teraz nie wiem czasem ,czy nie przez to nie che mi to zejść. Pozdrawiam i proszę o pomoc, jakieś rady, co robić, by to szybciej zeszło!
16 LAT ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

każdy mężczyzna posiada szczątkowo rozwinięte gruczoły sutkowe. W okresie dojrzewania u niektórych mężczyzn te gruczoły nieco się rozrastają. Zmiany te ustępują po zakończeniu okresu dojrzewania. Trudno jest mi odpowiedzieć, czy okłady jakoś pomagają, ale z pewnością nie ma problemu z dotykaniem tych zmian.