Jak się przygotować do operacji wycięcia guza ślinianki przyusznej?

Witam Będę miała przeprowadzoną operację wycięcia guza ślinianki przyusznej, mam pytania do samej operacji. Jak się do niej przygotować? Ile trwa taka operacja? Jak dlugo dochodzi się do siebie po operacji? Czy ryzyko operacji jest wysokie? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Przerażona Pacjentka

Operacja nie wymaga specjalnego przygotowania, natomiast wiąże się ona z ryzykiem uszkodzenia nerwu twarzowego, o czym nie wątpię była Pani poinformowana przez lekarza kwalifikującego do operacji. Okres rekonwalescencji po niepowikłanej operacji to zwykle kilka dni do dwóch tygodni