Jak się przygotować do prywatnej wizyty u psychiatry?

Dzień dobry, Jestem osobą młodą i jeszcze nigdy nie załatwiałem spraw medycznych na własną rękę. Potrzebuję umówić wizytę dla bliskiej mi osoby u psychiatry. Osoba ta ma stwierdzoną nerwicę, jest leczona farmakologicznie, ale nie dopilnowała i leki jej się skończyły. Nie możemy czekać miesiąc na NFZ więc, chciałbym ją umówić prywatnie. Jakie(i czy) dokumenty będą potrzebne, aby lekarz wypisał receptę na potrzebne leki? Czy może wystarczy sama obecność tej osoby? Dziękuje za odpowiedź.

Witam
Najlepiej zapytać o to przy zapisywaniu
się na wizytę.
Zawsze jednak warto zabrać dokumentację
na temat wcześniejszego leczenia, zabiegów
operacyjnych czy ewentualnych urazów głowy.
Przede wszystkim jednak należy spisać nazwy
wszystkich przyjmowanych leków.
Jednakże najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą
metodą leczenia nerwicy oraz jej konsekwencji
jest psychoterapia.
Podczas psychoterapii
leczy się nie tylko objawy choroby,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana Serdecznie,

Widzę tutaj inną możliwość.

Skoro Pani jest leczona, w ramach NFZ-tu, a skończyły się leki, trzeba dowiedzieć się, kiedy przyjmuje lekarz prowadzący Panią (zna historię chorobową Pani i Panią), podejść do lekarza i poprosić wyjątkowo o przyjęcie (trzeba będzie poczekać w kolejce).

Natomiast lekarz prywatny nie zna Pani, więc łączyło by się to z ponownym wywiadem.

Życzę Panu, żeby się udało,
Irena Mielnik-Madej

Witam. To nie jest prosta sytuacja. Wizyta prywatna u lekarza to spotkanie z osobą, która nie stawiała diagnozy i nie odpowiadała za dotychczasowe leczenie. Jeśli zależy Państwu wyłącznie na wypisaniu kolejnej recepty być może możliwe jest skontaktowanie się z lekarzem prowadzącym w ramach NFZ. Jeśli lekarz prowadzący zapisał na określony czas leki to ich ilość powinna wystarczyć do kolejnej wizyty. Proszę spróbować skontaktować się z dotychczasowym lekarzem. Pozdrawiam
http://piotrantoniak.pl/