Jak się przygotować do zabiegu usunięcia fałdu brzeżnego odbytu?

Witam. Za 1,5 tygodnia mam zabieg usunięcia faldu brzeznego odbytu. Nie mam pojęcia, jak się przygotować - czy mam jeść dzień przed zabiegiem? Jak wykonać lewatywe? I najważniejsze - czy coś może się nie udać? Czy mogą " popsuć " mi odbyt? I czy mogę mieć w niedalekiej przyszłości problemy z tym samym problemem? Lekarz powiedział, że zabieg nie jest konieczny, aczkolwiek wykonalny. Strasznie mi to przeszkadza i utrudnia życie, ale boję się,że może być gorzej. Bardzo proszę o pomoc

Witam.
Nie ma jakiegoś specjalnego przygotowania. Dzień wcześniej można jeść w miarę wszystko, ale najlepiej coś lekkostrawnego, bo po zabiegu może mieć Pani problem z wyróżnieniem. Lewatywę kupuje się w aptece, wkłada się w odbyt końcówkę i po odczekaniu idzie się wyróżnić. Można wykonać nasiadówkę z kory dębu. To też się kupuje w aptece. Zaparza się w misce i po przestygnieciu siada. I jak każdy zabieg, zawsze istnieje ryzyko powikłań, nikt nie jest w stanie zagwarantować, że wszystko pójdzie jak należy i nie dojdzie do powiklania czy nawrotu. Ale zdarza się to rzadko. Pozdrawiam i życzę zdrowia

Zabieg prosty i bezpieczny.

W przeddzień operacji Enema (wlewka doodbytnicza ) ok. 19stej, ostatnia kolacja około 17stej. W dniu zabiegu wlewka doodbytnicza 2,5 godziny przed zabiegiem. Jeśli fałd jest bardzo powierzchownie to wlewki nie są konieczne --- trzeba zapytać operatora.