Jak się usuwa torbiel wątroby?

W segmencie 6 wątroby widoczna zmiana hypodensyjna srednicy9mm-torbiel jak to usuwaja
ponad rok temu

Witam serdecznie. Torbiele na wątrobie są stosunkowo częstą przypadłością, jednak zazwyczaj nie powodują większych problemów.
Jeżeli torbiele uwarunkowane są genetycznie, to często nie poddaje się ich leczeniu. W takich przypadkach jedynie kontroluje się ich rozrost przez okresowe wykonywanie badań wątroby, np. USG. Jeżeli torbiele osiągają znaczne rozmiary wówczas możliwe jest ich operacyjne usuwanie. Torbiel na wątrobie rzadko osłabia jej funkcjonowanie, jednak w skrajnych przypadkach konieczna może być transplantacja wątroby.