Jak się wyklucza mięśniaki w macicy?

Jak się wyklucza mięśniaki w macicy?Mam b.obfite miesiączki z ogromnymi skrzepami.Ginekolog zrobił usg dopochwowe ale o mieśniakach nic nie mówił.Czy w tym badaniu byłoby je widać?A może to endometrioza?Jak się ja diagnozuje?Ginekolog nie robi żadnych dodatkowych badań a to przecież nie jest normalne!Podpowiedzcie coś błagam pomóżcie nie wiem gdzie się z tym udać!A żyć z tym też nie można.Wpadłam juz w anemie.

Miesniaki macicy diagnozuje sie w usg przezpochwowym. Jest to metoda z wyboru. Mozna szczegolowo ocenic wielkosc i lokalizacje. Czasami miesniaki podsurowicowkowe widac dopiero w usg brzusznym. W Pani przypadku warto zrobic usg przezpochwowe od razu po miesiaczce, aby wykluczyc lub zdiagnozowac polip jamy macicy ktory mogly powodowac Pani dolegliwosci. Jezeli w bad obrazowych nadal ok to moze badania lab endokrylogiczne zaczynajac od TSH. Jezeli nadal nic a krwotoki i anemia to po wykluczeniu zaburzen hematologicznych, proponowalbym diagnostyczna histeroskopie.