Jak się zachować w sytuacji, jeśli mąż chce odejść?

Długo by pisać ale właśnie przeżywam mega kryzys z mężem. Jesteśmy 19 lat po ślubie. Wiele trudnych dni za nami. Lecz zawsze jakoś udawało nam się je naprawić. Oczywiście rękę do zgody wyciagalam ja. Ostatnie miesiące nie należały do łatwych, lecz po cichych dniach zawsze oboje dochodzilismy do wniosku że tak jak bardzo się kochamy to również potrafimy nienawidzić Po ostatniej kłótni mąż powiedział że już mnie nie kocha gdzie tydz temu słyszałam jaka jestem cudowna On chce odejść Co robićImyslec

Dzień Dobry Pani,

Odpowiem krótko na Pani pytanie.
Nie pozostaje Pani nic innego, jak zaakceptować decyzję męża o rozstaniu.

Czasami trzeba pozwolić odejść kochanej osobie, by mogła poczuć, kogo i czego naprawdę potrzebuje.

I to jest również czas dla Pani, żeby Pani mogła zobaczyć naprawdę, czy związek, który razem tworzycie jest takim, jakiego Pani pragnęła.

Bo coś się działo między Wami, i prawdopodobnie o tym nie rozmawialiście ("ciche dni"), a była i myślę, że jest potrzeba wprowadzenia zmian.

Należy rozważyć spokojną i szczera rozmowę z mężem (najlepiej na zewnątrz domu, w przytulnej kawiarni) - w której moglibyście Państwo wspólnie zastanowić się co i jak moglibyście zmienić, żeby poprawić więź uczuciową między Wami i czy byłoby to możliwe?

Wymagałoby to konsekwentnych zmian dla obu Państwa - jest to jak najbardziej możliwe!

Życzę, żeby się Wam udało,
Irena Mielnik-Madej

Proponowałabym terapię małżeńską, czasami niewiele trzeba żeby zrozumieć dlaczego oddalacie się od siebie. Poza tym sama pani pisze,że jeszcze niedawno mąż mówił, że jest Pani cudowna,że jest dobrze. Być może to , co powiedział ostatnio było pod wpływem emocji, albo stresu. Czasami ludzie mówią więcej niż tak naprawdę myślą - to są słowa, wiem ,że mogą ranić, ale dopóki nie idą za tym czyny ( pozew) , to na razie są " tylko" znakiem,że trzeba rzeczywiście coś zrobić, zanim będzie za późno. I ostatnia sprawa: a czego Pani chce?

Pozdrawiam
P.S na mojej stronie jest test o milości - może da podpowiedź czego Wam brakuje
www.pomocpsycholog.pl