Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 0 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak się zachowywać po rozstaniu w wielkiej kłótni?

Dobry wieczór!Byłam w relacji z kolegą z pracy.Zakochałam się mocno.On snuł plany.Po jakimś czasie okazało się, że nie jestem jedyna.Widziałam maile, które jednoznacznie wskazywały na to, że kręci na kilka frontów.On zaprzeczył. Rzuciłam go.Rozstanie w wielkiej kłótni.Teraz w pracy ignoruje mnie, albo zwraca się tonem pozostawiającym wiele do życzenia, w formie bezosobowej.Ogólnie humor ma dobry, a wobec mnie jest ignorantem.Zero wyrzutów?Karze mnie?Dlaczego to boli?Jak się zachowywać?Dziękuję.
KOBIETA, 35 LAT 11 miesięcy temu

Witam Panią Serdecznie,

Mam zbyt mało szczegółów...

Bazując na Pani opisie, wnioskuję, że były Pani Partner potrzebuje podziwu z wielu źródeł i prawdopodobnie jest Mu tak dobrze, jak jest... Jeśli chodzi o Panią, to jest to czas dla Pani, na zadbanie o siebie i swoje potrzeby, by nie być skupioną na Koledze z pracy, a na samej sobie.

Jeśli miałaby Pani życzenie zwyczajne rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype.

Życzę Pani nowej i wartościowej relacji, Irena Mielnik-Madej irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0

Witam, Rozumiem, ze to przez co Pani teraz przechodzi Panią boli i jest trudne. Zawiedzione nadzieje, utrata nagle bliskiej osoby, podejrzenia, ze dla tejże osoby to nie było tak ważne jak dla Pani. To co teraz Pani czuje jest naturalne i świadczy o tym, że ta osoba była dla Pani ważna. Teraz warto się wesprzeć na bliskich Pani osobach: przyjaciółkach, kolegach, rodzinie. Spędzić troche czasu z nimi, dać sobie szanse na wsparcie w trudnych dla Pani chwilach. Niestety nie da się udzielić jednoznacznej rady co teraz w tamtej relacji i jak się zachować. To bardzo zależy od tego czego Pani pragnie, od tego czy chce Pani utrzymywać relacje w pracy na służbowym gruncie czy też całkowicie nie jest Pani w stanie z nim przebywać. Jedno jest pewne jest to kolejna okazja w życiu do zajęcia się sobą. Próby zrozumienia tego co się działo w tej relacji, analizy do kogo kieruje Pani swoje uczucia, może wyciągnięcia wniosków na przyszłość. Życzę Pani wielu pomocnych ludzi wokół.

0

Opisane przez Panią zachowanie byłego partnera może świadczyć o różnych emocjach. Może być zarówno wyrazem złości, jak i sposobem na poradzenie sobie z zaistniałą sytuacją, może jednak także być wskazówką, jaką miał motywację w tej relacji. Szczególnie, jeśli nie była Pani jedyną osobą, z którą utrzymywał bliższe więzi. Rozumiem także, że Pani potrzebuje poradzić sobie z uczuciami wobec niego. Najczęściej pomocne jest ograniczenie kontaktów do niezbędnego minimum, sformalizowanie ich (choć tu bez przesady i nadmiernej formalizacji), zapewnić sobie intensywną pracę (by nie rozmyślać, czy analizować zachowań byłego partnera) a także zajęcia po pracy oraz system wsparcia bliskich, szczególnie takich, którzy w przeszłości poradzili sobie w sytuacji bolesnego rozstania. Gdyby trudności się nasilały, pojawiło się znaczne obniżenie nastroju, myśli samobójcze lub zaburzenia motywacji i chęci do życia- warto skontaktować się z psychologiem, który pomoże przepracować te emocje, odzyskać poczucie bezpieczeństwa, pewność i wiarę w siebie, zaufanie do ludzi itp.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam, była Pani w relacji z kolegą z pracy, zakochała się, jednak okazało się że partner był niewierny. Czuje się Pani teraz ignorowana, karana i bardzo to Panią boli. Była Pani silnie związana z kolegą, jak Pani napisała, snuli Państwo plany na przyszłość więc takie emocje się pojawiają. Widzą się Państwo w pracy więc wspomnienia również powracają. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, porozmawiać z kimś o swoich odczuciach, zastanowić się jak radzić sobie w tej sytuacji. Czy porozmawiać z kolegą o tym jak Pani czuje się w tej sytuacji. Jego zachowanie może wpływać niekorzystnie na Pani pracę i na relacje między pracownikami. Pozdrawiam serdecznie Dorota Nowacka psycholog rejestracja@psycholognowacka.pl www.psycholognowacka.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety