Jak się zdrowo odchudzać? Pomocy

Witam serdecznie, ważę 76 kg, mam 25 lat, obecnie jestem nie aktywna fizycznie. nigdy nie podejmowałam próby odchudzania bo nie miałam problemu z waga. W mojej rodzinie nie występuje nadwaga. Jestem osoba zdrowa i na nic nie choruje. W sierpniu br. urodziłam córkę przez ciecie cesarskie. Dlatego nie mogłam uprawiać żadnego sportu. Mój jadłospis: Śniadanie: musli z mlekiem kawa inka z mlekiem II śniadanie: jogurt owocowy obiad ziemniaki, mięso drobiowe, surówka podwieczorek: ciasto lub ciastka kolacja 2 kromki białego pieczywa lub 1 grahamka dodam, że nie mogę jeść innego pieczywa niż jasne lub graham bo źle się po nim czuje. Proszę o pomoc niestety nie ma u mnie dietetyka a na prywatne wizyty mnie nie stać. Proszę o jakiś przykładowy jadłospis. Dziękuję za pomoc Izabela
25 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie podała Pani wzrostu, stąd nie wiem jak kształtuje się Pani BMI (czy przyjmuje wartość prawidłową, czy też nie).
Co do cesarskiego cięcia - regeneracja organizmu po takim zabiegu jest sprawą indywidualną, stąd przed włączeniem aktywności fizycznej, powinna Pani zasięgnąć porady lekarskiej.

Pomocna będzie Piramida Zdrowego Żywienia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g

Odnośnie opisanego przez Panią "schematu" odżywiania, to:
1.do śniadania polecałabym zjadać owoc (jeśli jest to miseczka płatków z mlekiem, w przypadku kanapek nieodłącznym elementem posiłku powinny być warzywa).
2. do II śniadania dodawałabym 1-2 łyżeczki płatków pełnoziarnistych lub owoc lub łyżeczkę otrąb pszennych/zarodków, lub kromkę chleba chrupkiego
3.  ziemniaki warto zjadać wymiennie z kaszą (zwłaszcza gryczaną), brązowym ryżem, razowym makaronem, mięsa najlepiej dusić, piec lub gotować (proszę unikać smażenia), dobrze jest zjadać lekką zupę na samych warzywach (niezabielaną)
4. stosunkowo niewiele kcal ma ciasto drożdżowe, ciastka jeśli już zjadane ograniczyłabym do 1 niewielkiej sztuki, lub zamieniła na 2 kostki czekolady gorzkiej, sałatkę owocową, deser mleczny
5. kolacja dobrze, gdyby zawierała produkty wysokobiałkowe np. twaróg, jaja, mięso, ryby (białko syci na dłużej).

Jeśli odczuwa Pani dyskomfort po spożyciu produktów razowych/pełnoziarnistych/wypiekanych na bazie ciemnej mąki, warto porozmawiać o tym z lekarzem.

Proszę zajrzeć na:
http://portal.abczdrowie.pl/czy-wiesz-co-masz-w-koszyku
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/zasady-skutecznej-diety-odchudzajacej

Jeśli nadal karmi Pani piersią, wstrzymałabym się z dietą odchudzającą, do czasu zaprzestania laktacji.

Pozdrawiam