Jak się zmienić i przestać stosować wyzwiska w kierunku partnera?

Jestem z partnerem od 8 lat razem . Planowaliśmy ślub w tym roku w czerwcu ... Ja mam chyba jakieś problemy natury psychicznej , mianowicie nie panuje nad słowami kierowanymi w stronę narzeczonego. (wyzwiskami) On już nie wytrzymuje chce się rozstać , ja sobie nie wyobrażam życia bez niego ,ale po częsci go rozumiem nikt nie chciał by być obrażany w związku. Ja po prostu nad sobą nie panuje. Co robić? czy wizyta u psychologa mogłaby mi pomóc?

Dzień dobry, oczywiście warto skorzystać z konsultacji psychologicznej. Zapewne jedna wizyta nie wystarczy, być może wymagać Pani będzie psychoterapii. Jednak proszę zwrócić uwagę, że w innej sytuacji zniszczy Pani swój związek i pewnie kolejne również. Być może Pani brak kontroli względem partnera wynika z lęku przed bliskością . Wtedy nieświadomie próbujemy niszczyć nasze relacje bo bardzo boimy się naszych uczuć , naszego zaangażowania. Warto wiec nie zwlekać i popracować nad sobą. Znaleźć przyczynę swoich zachowań. Zapewne pozwoli to lepiej sobie radzić z emocjami. Życzę powodzenia!
Pozdrawiam A. Pacia