Jak się zmotywować i pokonać stres?

Witam. Mam 18 lat i chodze do 3 technikum. Mam kompletny brak motywacji do uczeszczania do niej. Zajecia sa długo, jestem juz tym zmeczona. Ciagly halas, pelno na glowie, brak swojego życia bo nawet nie ma na to czasu. Nie chce mi sie tam chodzic. Czuje stres, nie chce byc odpytywana przy tablicy. Ten stres mnie paralizuje. Jak radzic sobie z tym okropnym stresem i jak sie zmotywowac do codziennego dzialania?

Witam Serdecznie,

Wskazane nabycie umiejętności wzbudzania w sobie motywacji do działania i radzenia sobie ze stresem, byłoby to możliwe poprzez uczestnictwo w takich treningach lub skorzystanie z pomocy psychologa.

Życzę Pani pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry przede wszystkim warto skoncentrować się nad lękiem przed oceną. Zapewne to konkretnie wywołuje stres. Przez to młodzi ludzie tracą umiar e nauce a warto go mieć. Proszę postarać się postawić sobie granice odnośnie długości nauki tak aby mieć czas dla siebie, na przyjemności. To bardzo ważne, ma to pozytywny wpływ na samopoczucie. Szkoła, odpytywanie przy tablicy zapewne nie jest niczym miłym. Teoretycznie ma sprawdzić wiedzę. Jednak często boimy się złej oceny. Trudno najwyżej nie pójdziemy nam najlepiej, chociaż będziemy wiedzieć co poprawić. Takie podejście często pomaga. Pozdrawiam A. Pacia

Witam, stres i motywacja mogą wzajemnie na siebie wpływać. Stres może być mobilizujący lub powodować poczucie lęku. Proszę skorzystać z konsultacji psychologicznej, zastanowić się jak radzić sobie ze stresem, co powoduje trudności. Pozdrawiam serdecznie