Jak skłonić osobę uzależnioną od alkoholu do leczenia?

Witam wszystkich moze mam nietypowe pytanie ale moze wsrod panstwa jest lekarz ktory moglby mi pomoc .Jak mozna pomoc osobie uzaleznionej od alkocholu jak go sklonic do leczenia i co mozna zastosowac czy sa jakies zastrzyki ,bardzo prosze o pomoc.Beata
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Bardzo często stosuje się tak zwaną interwencję. Ma ona na celu uświadomienie alkoholikowi jego problemu oraz zaproponowanie formy leczenia. Interwencja musi być przygotowana i przeprowadzona pod okiem terapeuty, dlatego najlepiej gdybyś zgłosiła się do najbliższego centrum leczenia uzależnień i zapytała o szczegóły.
Pozdrawiam

Witam panią Serdecznie,

Niestety nie ma Pani możliwości skłonić do leczenia osoby dorosłej (bez jej zgody)
-może jedynie Pani zachęcać.

Życzę Pani, żeby się udało,
Irena Mielnik-Madej