Jak skończyć karmienie piersią

Witam. Karmie corke piersia i mm. ale chcialabym juz wrocic do pracy. Wiec chcialabym juz przestac... Co mam zrobic zeby zmniejszyc laktacje i zeby ona w koncu zanikla? Czy jesli przystawialabym ja zadziej i nie sciagalabym pokarmu to by sie udalo? Boje sie ze moga zrobic mi sie zastoje. pokarmu. Jak dlugo jeszcze moge miec pokarm? Z gory dziekuje za szybka odpowiedz. Pozdrawiamu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Aby nie było ryzyka zastoju musi Pani stopniowo zmniejszać laktacje poprzez zmniejszanie częstości karmień piersią na korzyść karmienia mlekiem modyfikowanym. Coraz mniejsza stymulacja piersi spowoduje że będzie coraz mniejsze stężenie prolaktyny, a tym samym zmniejszy się również produkcja mleka. Pozdrawiam