Jak skończyć z masturbacją u 19-latka?

Dzień dobry mam pewien problem otusz zmagam się z nałogiem masturbacji,oglądam pornografie często kiedy się uruchamiam to fantazjuje jak bym to robił z własna siostrą jest piękną kobietą albo jak bym sam był kobietą i robił to z kobietą i takie filmy pornograficzne też oglądam. Mam problem też spotykam się z dziewczyną która jest ładna ale nic do niej nie czuje ani chemii ani zmysłowosći proszę o pomoc abym mógł wrócić do normalności wszystko już wyszczególniłem a przyznam ze już nie czuje pod

Zachęcam do podjęcia konsultacji psychologicznej i seksuologicznej. Specjaliści pomogą Panu zrozumieć głębsze przyczyny zaburzeń, a także poradzić sobie z nimi. Warto działać i rozpocząć diagnostykę, a w razie potrzeby terapię,

Czynności autoseksualne nie zawsze świadczą o jakiejś nieprawidłowości, czy zaburzeniu. Jest to sposób na zaspokajanie popędu płciowego, a także na rozładowanie napięcia nerwowego. Ze względu na to, że pisze Pan o dyskomforcie temu towarzyszącemu sugerowałbym jednak skonsultować się z psychoterapeutą, najlepiej posiadającym specjalizację seksuologiczną. Specjalista pomoże Panu zrozumieć przyczynę częstej masturbacji, oraz znaleźć rozwiązanie problemu.
Czy jest Pan osobą aktywną fizycznie? Zaangażowanie w jakiś sport (nawet bieganie, czy prosta gimnastyka w domu/na świeżym powietrzu) może pomóc Panu odnaleźć wewnętrzny spokój.

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z seksuologiem i psychologiem. Jeżeli masturbacja staje się czymś więcej niż zachowanie zastępcze wynikające z napięcia, pobudzenia warto o tym porozmawiać ze specjalistą. Zbyt częsta masturbacja może wpłynąć na jakość życia seksualnego, na obniżenie poziomu satysfakcji z kontaktu z partnerką. Pojawiają się za to nierealne oczekiwania i brak zaangażowania.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl