Jak skończyć z uzależnieniem od masturbacji?

Dzień dobry od 3 lat mam problem z masturbacją jak z tym nałogiem skończyć? Do kogo mam się zgłosić o pomoc, to mam być seksuolog czy psychoterapeuta?

Wielu certyfikowanych seksuologów (lub będących w trakcie certyfikacji) jest również psychoterapeutami, przygotowanymi do leczenia uzależnienia od masturbacji dlatego kontaktując się z wybranym specjalistą warto zapytać czy jest zarazem seksuologiem jak i psychoterapeutą. W przypadku uzależnienia od masturbacji skutecznym sposobem leczenia jest psychoterapia, nieskuteczne będą metody podejmowane domowymi sposobami. Zalecam wizytę u seksuologa w celu zdiagnozowania problemu oraz ustalenia formy leczenia.