Jak skorygować swoją wadę kręgosłupa?

Mam 18 lat i mam "krytyczną" wadę kręgosłupa( skolioza lędźwiowa).W małym stopniu jest to kwestia genów jednak w głównej mierze moja wina( lata garbienia się).Teraz chciałbym do zmienić jednak nie wiem od czego zacząć.Jakie są pierwsze kroki,które powinienem podjąć?miałem w planach basen jednak nie potrafię pływać a aktualnie nie stać mnie na lekcje indywidualne

Dzień dobry,

W pierwszej kolejności należy nauczyć się prawidłowych nawyków postawy. W tym celu najlepiej udać się do fizjoterapeuty, który specjalizuje się w leczeniu wad postawy. Ważna jest rownież autokorekcja, czyli znając już odpowiednie nawyki należy wykształcić w sobie prawidłową postawę np przez korygowanie jej przed lustrem kilka razy dziennie. W pewnym momencie prawidlowa postawa zostanie zapamiętana przez Pana i odruchowo będzie poprawiana, gdy zajdzie taka potrzeba.

Pozdrawiam serdecznie.