Jak skorygować wadę wzroku u 4-latka?

Moje 4 letnie dziecko niedowidzi na jedno oko, ma tez zeza przez to. Dodatkowo wada na tym oku to 7,5. Jak mały skończył półtora roku zaczęliśmy zaklejać mu zdrowe oko. Od niedawna uczęszczamy również na ćwiczenia pleoptyczne i naświetlamy oko. Niestety nie ma żadnej nawet najmniejszej poprawy. Czy możemy coś jeszcze zrobić aby poprawić mu taką wadę? Czy możliwa jest operacja laserowa, która poprawiłaby te wszystkie wady wzroku? Powoli nie wiem co robić.

Szanowna Pani,
jest niezwykle mało prawdopodobne żeby jeżeli oko ma takie móżliwości nie było poprawy widzenia u dziecka.
Dziecko bardzo szybko się regeneruje i jeżeli zasłanianie jest robione jak należy widzenie zawsze się poprawia.
Problem nie jest w korekcji wady tylko w tym ile w ciągu dnia oko jest zasłaniane. W 90% przyapdków nie ma poprawy bo dziecko chodzi bez zasłonki i bez okularów.
Korekcja laserowa nic nie da jeżeli najpierw nie będzie wyleczone niedowidzenie albo jeżeli nie będzie to robione jednocześnie.