Jak skutecznie dbać o zęby?

Jak najlepiej dbać o zęby? Jakiej pasty najlepiej używać? Czy używać czegoś oprócz pasty? Jak szorować zęby?

Do podstawowych zabiegów higienicznych należą czyszczenie zębów /nie szorowanie/,nitkowanie i używanie płynów do płukania jamy ustnej. Rodzaj pasty jest sprawą drugorzędną. Czyszczenie powinno odbywać się szczotką o średniej twardości włókien, najlepiej elektryczną, powinno obejmować wszystkie powierzchnie wszystkich zębów, powinno zajmować min. 2 minuty i powinno obywać się cobnajmniej 2 razy dziennie. Pozdrawiam