Jak skutecznie i zdrowo odchudzać się przy padaczce?

Mam 28 lat. Przy wzroście 164 cm ważę 75 kg. Próbowałam różnych diet, jadłam dużo pomidorów, mięso drobiowe itp. Dużo też jeździłam na rowerze, ale szybko powróciłam do dawnych nawyków. Bardzo lubię słodycze, białe pieczywo i słodkie napoje. Mój brat jest otyły. Ja choruję na padaczkę i biorę leki od 2004 r. i wtedy zaczełam tyć. Wcześniej ważyłam 55 kg. Proszę bardzo o poradę.

Witam,

Przede wszystkim powinna Pani przeanalizować swoje nawyki żywieniowe pod kątem ewentualnych przyczyn tycia. Pomoże w tym Pani lektura artykułów:
http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe
oraz http://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-tyjemy
Liczę, że nadal pozostaje Pani pod opieką lekarską.

Myślę, że najlepiej byłoby, gdyby zechciała się Pani udać do dietetyka.
Proponuję to Pani z kilku powodów:
1. dietetyk oceni Pani sposób odżywiania w oparciu o dzienniczek żywieniowy, który będzie Pani prowadziła
2. taka osoba wykona pomiar składu ciała (sprawdzi jaki % udział w składzie ciała, stanowi tkanka tłuszczowa)
3. zmotywuje Panią do regularnego dbania o sylwetkę.
Również aktywność fizyczną powinna Pani skonsultować z lekarzem (nie wiem jak np. reaguje Pani na wysiłek fizyczny). Niestety pieczywo białe, słodkości i inne wymienione przez Panią produkty nie są wskazane w diecie odchudzającej.

Pozdrawiam