Jak skutecznie leczyć anginę, chore zatoki oraz męczący kaszel?

Witam. Od wtorku meczy mnie angina oraz zatoki (zielona flegma, mokry kaszel, ropa na mogdalach) od wczoraj jestem na Agumentin. Kiedy moge spodziewac sie poprawy oraz jsk pozbyc sie meczacego kaszlu?

Lek. Paweł Szadkowski

Poprawa kliniczna po włączeniu antybiotyku w trakcie anginy powinna nastąpić po ok 2-3 dniach. Jeśli do tego nie dojdzie najlepiej zwrócić się do swojego lekarza prowadzącego. Jeśli chodzi o produktywny kaszel to może pomóc sobie pani lekami wykrztuśnymi np. ACC, czy Flegamina. Proszę nie zapomnieć o przyjmowaniu probiotyku w trakcie i po antybiotykoterapii.