Jak skutecznie leczyć AZS?

Mam spory problem ze skórą. Choruję za AZS, objawy pojawiają się na twarzy. Lekarka zapisuje mi cały czas sterydy zamiast dać inne rady lub leki, a ja widzę, że skórę mam strasznie cienką, reaguję na wszystkie alergeny jeszcze gorzej, dostaję wysypki i mam czerwone wykwity na twarzy cały czas. Nie wiem co robić. Czy nawilżanie cały czas skóry odżywczymi kremami z ceramidami pomoże ją zregenerować? Nie chcę wracać do sterydów, a leki tj. Protopic są wiecznie niedostępne w aptekach. Dziękuje za odpowiedź.

Witam. Konieczna jest wizyta u lekarza, zebranie wywiadu, przeprowadzenie badania fizykalnego. Postawienie diagnozy z poziomu portalu jest bardzo trudne. Warto wykonać testy alergiczne. Długotrwałe stosowanie sterydów w okolicy twarzy nie jest zalecane. Być może warto rozważyć zmianę lekarza.