Jak skutecznie leczyć fobię społeczną u młodej osoby?

Cześć, mam taki problem. Leczę się u psychiatry i psychologa na depresję i fobię społeczną. 4 miesiace temu od psychologa dowiedziałsm się, że mam iść na terapię grupową, taką codzienną od godziny 16 do 19 i że to jest jak przyjecie do szpitala psychiatrycznego, więc dostałabym l4 na 3 miesiace bo tyle trwa terapia. Mam fajną pracę nie chciałabym jej stracić i chciałabym równocześnie uporządkować swoje życie bo fobia też mi przeszkadza. Biorę leki od psychiatry, pomagają mi i jestem w stanie pracować, chociaż czasami jest trudniej.Co byście wybrali? Ryzykować utratę pracy i iść na to l4 czy olać problem fobii i leczyć siè tylko lekami i nie iść na terapię?

Witam. Moim zdaniem, taka intensywna terapia może być bardziej skuteczna niż leki, ponieważ leki mają za zadanie zmniejszenie objawów, zaś podczas terapii nauczy się Pani konkretnych rzeczy, które będą miały skutek długofalowy. Na pewno nie chce Pani brać leków przez całe życie, prawda? Natomiast trzymiesięczna terapia może naprawdę zmienić resztę Pani życia na lepsze. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

A może trzecie wyjście? Chodzić na terapię indywidualna lub grupowa w godzinach po pracy tak, by nie rezygnować z lubianej posady? Z pewnością związane by to było że znalezieniem praktyki prywatnej. Co do leków - są doraźne i nie przynoszą dłuższych efektów. Ważna jest psychoterapia, bo ta pomaga zniwelować problem u źródła. Pozdrawiam.