Jak skutecznie leczyć kandydozę pochwy?

Witam, Mam powracającą kandydozę od 2 lat, ostatni wynik sprzed miesiąca, posiew mykologiczny Candida Albicans z pochwy i szyjki macicy wzrost bardzo obfity... wyłykałam już chyba wszystkie możliwe leki, tym razem dostałam macmiror globulki oraz fluconazole 200mg całe opakowanie (14 tabl), oraz drugie opakowanie, które mam przyjmować 1 tabletkę przez rok podczas okresu. Wymaz robiłam prywatnie, ale mój lekarz już nie przyjmuje. Czy idąc do ginekologa na NFZ mogę poprosić o taki wymaz, aby skontrolować efekty? Czy pobierze mi go i na własną rękę będę musiała płacić w labolatorium jak u prywatnego, czy jest to bezpłatne? Przyjmuję lacibios femina, podmywam się provagiem w emulsji, uważam na dietę, noszę bieliznę bawełnianą. Partner również był leczony. Tabletek antykoncepcyjnych nie biorę. Mimo tego nawroty, co jeszcze mogę zrobić? Jakie badania aby skontrolować, czy partner na to nie cierpi mimo leczenia i może mnie zaraża? Pozdrawiam

Partner seksualny również powinien zostać przeleczony tak jak i Pani.
Musi Pani przyjmować probiotyki ginekologiczne, ograniczyć cukry proste w diecie.
Wymaz rutynowo nie jest pobierany podczas wizyty jeśli są klasyczne objawy zakażenia grzybiczego.