Jak skutecznie leczyć lekkie nadciśnienie?

Witam. Mam 30 lat , zdiagnozowano u mnie lekkie nadciśnienie , biorę regularnie leki. Niestety od kilku dni czuje sie zle. Często czuje ucisk w klatce piersiowej po lewej stronie i klucie, promieniuje mi do barku i pod pachę.Najwiekszy ucisk czuje gdy leże. Dodam , ze główny problem mam z tzw pulsem, w spoczynku mam miedzy 90 a 110. Po zażyciu leków przez około 3 h mam w normie później mi skacze. Dzisiaj moje pomiary to : rano po przebudzeniu 120/83 112 Może wystarczy zwiększyć dawkę leków?Bardzo proszę o szybka odpowiedz. Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do swojego lekarza prowadzącego. Wymaga pani dokładnego zbadania (w tym np. EKG) oraz najprawdopodobniej modyfikacji farmakoterapii.