Jak skutecznie leczyć nerwicę?

Witam.Mam wiele objawow powaznych chorob.Jednak wiem,ze jest to nerwica bo badania serca itp. nie wykazuja niczego zlego. Jak wyleczyc nerwice? Jestem osoba ,ktora jest wrazliwa na halas,swiatlo itp.Pozostaje tylko psychiatra?

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
nerwica objawia się różnymi dolegliwościami somatycznymi, również kardiologicznymi. Psychoterapia jest metodą najbardziej pomocną w tym zakresie i warto z niej skorzystać znajdując specjalistę. Jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się z psychiatrą/psychologiem. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności.

Pozdrawiam serdecznie.
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl

Proszę się nie męczyć i zapisać do psychiatry. Z pewnościa zaleci on także psychoterapię, która jest pomocna. Warto sobie pomóc i naprawde nie ma się czego obawiać. Wiele osób cierpi na podobne i inne dolegliwości "duszy". Zrobiła Pani wiele badań. Wizyta u psychiatry czy psychoterapeuty niczym przecież się nie różni od wizyty u innych specjalistów. Jest kolejnym, naturalnym krokiem prowadzącym do ulgi, zdrowia i uśmiechu.

Pozdrawiam serdecznie,

Edyta Szafran, terapeutka uzależnień

edyta.szafran@vp.pl

Witam Panią
Nie napisała Pani jakie objawy występują oprócz wrażliwości
na hałas i światło.
Bardzo ważne jest prawidłowe zdiagnozowanie Pani dolegliwości
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo zdiagnozowany
i żeby Pani rozpoczęła leczenie, psychoterapię.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry. Jeśli lekarze nie znajdują przyczyn Pani dolegliwości po stronie medycyny, wszystko wskazuje na to, że należy ich szukać w obszarze funkcjonowania psychologicznego. Zachęcam Panią do podjęcia działań w tym kierunku czyli w pierwszej kolejności umówieniu się na konsultację diagnostyczną z psychologiem lub lekarzem-psychiatrą. Ewentualne wskazania do leczenia terapeutycznego będą możliwe po szczegółowym przyjrzeniu się Pani sytuacji. Można skutecznie przeciwdziałać trudnościom, o których Pani wspomina i odzyskać równowagę oraz komfort życia. Bardzo jednak możliwe, że będzie to trudne bez wsparcia specjalisty z tego zakresu. Pozdrawiam serdecznie.