Jak skutecznie leczyć nerwicę i depresję?

Zauwazylam,ze wszyscy psychologowie pisza,że nerwice i depresje nalezy laczyc z terapia bechawioralna i farmakologia i owszem,jest to prawda,ale co jesli leki zadne nie pomagaja?.Sama terapia nie ulzy od razu tak jak innym leki,to proces dlugi,pewnie ok dwoch lat i ciagla praca nad soba.Nie wiem jak mozna byc lekoopornym,jesli na nic nie choruje,jelita ok,hormony ok,eeg ok,problemow innych brak.Bralam asentre,tricitto,mozarin,faxolet z lamileptem,nawet bardzo sillny lek anafranil,bo mam natrectwa czynnosciowe i jestem zalamana.Innym pomagaja leki w 2 miesiace,a ja testuje juz je rok i nic.....wsciekla jestem niesamowicie

Witam Panią,
Wszystkie nurty psychoterapeutyczne zajmują się
leczeniem depresji i zaburzeń nerwicowych.
Są terapie długoterminowe i krótkoterminowe.
Gdyby Pani rok temu podjęła odpowiednio dopasowaną terapię,
to możliwe, że ten problem dzisiaj już by Pani nie dotyczył.
Terapia powinna być zindywidualizowana, to znaczy dostosowana
do problemu, potrzeb i możliwości psychofizycznych pacjenta.
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy przyjrzeć się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń, dotrzeć do źródła
problemu, rozpoznać przyczynę psychicznych uwarunkowań
związanych z Pani natręctwami i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Ważne, żeby Pani zdecydowała się na podjęcie odpowiedniej
terapii i systematycznie w niej uczestniczyła, bowiem
skuteczność psychoterapii zależy nie tyle od nurtu, w jakim
pracuje terapeuta, ile od systematyczności i zaangażowania
osoby zainteresowanej oraz od umiejętności terapeuty.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl