Jak skutecznie leczyć nerwicę lękową u 24-latka?

Witam, jestem 24 letnim mezczyzną, od 2 lat przyjmowałem escitalopram na nerwice lękową (lęk o serce), lęk ten juz nie występuje wogóle, przyjmowalem przez tydzien 5 mg, potem 10mg, 15mg, potem znowu 10 mg, potem z 2 miesiące 7,5 mg i nagle odstawilem z dnia na dzien z powodu niewykupienia na miesiąc, przez ten miesiąc nic mnie cieszylo, czulem napiecie, zle myśli i po miesiącu zacząłem znowu przyjmować 5 mg przez 3 tygodnie, potem 7,5 mg przez 2 tygodnie i teraz 10 mg od dwóch dni, nastrój mam troche lepszy, jednak od miesiąca apetytu nie mam wogóle, zero, jem na siłe, jestem osłabiony, senny, cięzko sie skoncentrowac, cięzko sie myśli, czuje sie otępiony, tracę pamięć, uczucie pustki w głowie, proszę o radę co mógłbym dalej robić, przyjmować i zobaczyć co dalej czy zacząć stopniowo schodzić i odstawiać, tudzież prubować zamieniać na inny, bo moj lekarz nie bardzo wie? Dodam ze pierwotnych lęków o serce nie mam wogóle, jednak ta apatia, brak apetytu i otepienie nie pozwalaja normalnie funkcjonować.

Pozdrawiam.

Witam, zachęcam Pana do podjęcie psychoterapii. Terapia umożliwia dotarcie do przyczyn objawów, które Pan opisał. Dla mnie te objawy są tzw. czubkiem góry lodowej. Pod powierzchnią wody znajdują się przyczyny nerwicy. Dotarcie do tych przyczyn w terapii, umożliwi Panu ich rozwiązanie. Dzięki temu nie będzie już Pan musiał korzystać z leków. Oczywiście wymaga to na bieżąco ścisłej współpracy z psychoterapeutą i psychiatrą