Jak skutecznie leczyć nerwicę natręctw myślowych?

Nerwica natrectw myslowych,Justyna 31l. Witam.Od pazdziernika 2017 roku lecze sie psychiatrycznie.Moje natrectwa polegaja na urojonych myslach odnoscie wzroku wlasnych dzieci.Zakodowala mi sie mysl ze dzieci maja czarne kropki na twardowce i zylki w oczach maga zaraz sie w nie zmienic i beda mialy raka.Zdaje sobie sprawe z tego ze jest to niedorzeczne ale dla mnie jest to cos okropnego,moj umysl jest opanowany tymi myslami.Do tego dochodzi sprawdzanie i przygladanie sie doglebnie oczom dzieci.Mam z tego powodu straszne wyrzuty sumienia,obwiniam sie ciagle ze dzieci maja taka chora mame :( Obecnie biore Parogen 60mg plus trittico 75mg na noc.Nie czuje sie nic lepiej,natrectwa wogole nie ustepuja.To jest straszne i wykancza mnie dzien po dniu...nie mam juz sil do zycia.

Dzień dobry, jeżeli ma Pani poczucie że lek nie działa warto ponownie skonsultować się z lekarzem. Przy tej grupie zaburzeń często dość trudno dobrać skuteczne leki do pacjenta. Leki to bardzo indywidualna kwestia, na każdego działają inne. Warto po mimo leczenia farmakologicznego pomyśleć o psychoterapii. Z tego co Pani pisze o swoich objawach można zauważyć, że obawia się Pani utraty dzieci. Proszę pamiętać , że lecząc zaburzenia nerwicowe trzeba być cierpliwym. Niestety potrzeba i czasu i dużo wysiłku żeby z nimi wygrać.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości w dalszym leczeniu. A. Pacia

Dzień Dobry Pani Justyno,

Zaprezentowane przez Panią symptomy, są wskazaniem do podjęcia psychoterapii (najlepiej poznawczo-behawioralnej) równolegle z farmakoterapią, celem komplementarnego leczenia.

Serdeczności i pomyślności Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605