Jak skutecznie leczyć nerwicę u 47-latka?

Dzień dobry .Moja historia nerwicy to ostatnie trzy  lata tzw zjazdu na krechę . Uderzenia gorąca, dreszcze, kołatania serca i kołowrotek ( to nie zawał to nie zawał to nie zawał .....). Jestem przy tym nieustannie zmęczony kładę się spać bez sił i taki się budzę. Od 2 miesięcy mam  ciągły szum i dzwonienie w uszach. Najgorsze w tym wszystkim jest to że od kilku miesięcy nie mogę przyjmować lekarstw z linii psychotropowych ( Oriven Tritico Symfaxin ) po zażyciu mam wszystkie objawy skutków ubocznych ( drgawki, kołatanie serca , uderzenia gorąca). Biorę więc tylko leki ziołowe które pomagają doraźnie a wiem że chyba muszę przyjmować coś więcej. Byłem w trakcie ataku kilka razy w szpitalu ale wyniki badania krwi , EKG,  ciśnienie,  saturacja miałem dobre , podobnie kardiolog nie stwierdził choroby serca. Mówię ludziom że czasem czuję się tak jakbym miał umierać ale dziwnie na mnie patrzą to trzeba przeżyć. Moje pytanie dotyczy nie tolerowania leków co mogę zrobić ( jakie badania) by sprawdzić dlaczego nie mogę przyjmować tych lekarstw. Inne np przeciwbólowe nie wywołują u mnie takich efektów. Na razie sprawdziłem tylko te wymienione. Pozdrawiam i z góry dziękuję za poświęcony czas i odpowiedź.

Witam Pana,
Każdy lek może wywołać działania uboczne, co w dużej mierze
zależy też od wrażliwości osobniczej pacjenta.
W przypadku zażywania wymienionych przez Pana leków
również należy liczyć się ze skutkami ubocznymi.
Kwestię niepożądanych skutków stosowanych leków
oraz wszelkie obawy, a także zaobserwowane objawy
powinien Pan skonsultować z lekarzem prowadzącym.
To on zna Pana organizm, historię Pana choroby,
posiada stosowną wiedzę na temat przepisywanych leków
i w razie potrzeby może modyfikować sposób leczenia.
Powinien Pan jednak wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem
objawowym – środki farmakologiczne i nie leczą zaburzeń
lękowych i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć depresję
i ataki lęku panicznego,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Warto więc zastanowić się też nad wprowadzeniem
odpowiednio dobranej psychoterapii w proces leczenia.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy zaburzeń
nerwicowych, ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób wyleczenia choroby.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii,
która jest najskuteczniejszą metodą leczenia nerwicy.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl