Jak skutecznie leczyć problemy z erekcją?

Czy zażywać lek Cialis? Witam, Mam 32 lata. Pierwszy i jedyny raz współżyłem z kobietą w wieku 31 lat. Niestety erekcja zanikała podczas współżycia. Musiałem trzymać członka ręką podczas wprowadzania do pochwy. Wcześniej, od 12 roku życia masturbowałem się, czasami codziennie, czasami z większymi przerwami. Później doszła także pornografia... Niedawno poznałem wspaniałą kobietę. Na razie uprawialiśmy tylko seks oralny i zaspokajaliśmy się nawzajem ręką. Obawiam się, że przy tradycyjnym stosunku pojawi się problem z utrzymaniem wzwodu. To bardzo prawdopodobne. Na skutek podniecenia wzwód następuje, ale jest niepełny i nie potrafię go utrzymać przez dłuższy czas. Członek szybko opada i muszę stymulować go ręcznie. Moje problemy wynikają z wieloletniej masturbacji i braku tradycyjnych stosunków. Być może wpływ ma też stres, ale na pewno w mniejszym stopniu. Ostatnio po konsultacji lekarskiej kupiłem lek Cialis. Mam zażywać ten środek codziennie przez kilka miesięcy stopniowo zmniejszając dawki. Moje podstawowe pytanie jest takie, czy po odstawieniu leku będę mógł utrzymać erekcję podczas stosunku? Nie stać mnie na stosowanie tego leku do końca życia... Dodam jeszcze, że od kiedy spotykam się z nowopoznaną kobietą, w ogóle nie ciągnie mnie do masturbacji, a tym bardziej do pornografii. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Dzień dobry!

Zakłada się, że przy psychologicznych i nawykowych przyczynach zaburzeń erekcji, po jakimś czasie regularnego udanego współżycia z pomocą leku, jego stosowanie przestanie być konieczne.
Ze względu na opisywaną przez Pana historię Pana życia seksualnego polecam też rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!